do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Producenci
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Bobas koc 76x102cm exclusive blue Bobas koc 76x102cm exclusive blue
Producent: Bobas
Cena: 36,99 zł
szt.
zobacz więcej

Duże kawałki materiału w wielu kulturach pełniły wiele funkcji. Szczególnie matki i Panie domu wykorzystywały je w nieograniczony sposób. Mimo, że większośc produktów ma teraz ścisłe przeznaczenie w wyprawce malucha pojawiają się jeszcze te niezastąpione, uniwersalne poły materiału - popularne w ostatnim czasie chusty oraz kocyki dla dzieci. Zawsze znajdowały się na szczycie listy rzeczy do kupienia dla dzieci i w propozycjach uroczych podarków. Warto mieć ich więcej, w razie awarii, zimy stulecia albo wielkiego fortu.

Kocyk dla niemowlaka

Zaczyna się od wyprawki, bo pierwsze otulenia mają miejsce już w szpitalu.Kocyk dla niemowlaka, cieniutki i oddychający, pełni funkcję otulacza. Przytula dziecko ciaśniej i przyjemniej niż rożek, imitując odczucia z brzucha mamy. W przeciwieństwie do gotowych otulaczy, nie jest też zakupem na kilka miesięcy, bo po rozłożeniu będzie służył jeszcze przez długi czas. W pierwszym wyposażeniu malucha powinien się też znaleźć cieplejszy kocyk dla niemowlaka - do przykrycia w foteliku w drodze do domu, na zimne noce i spacery w wózku. Ten może być też bardziej kolorowy, bo niemowlę szybko zaadaptuje go również jako zabawkę.

Koce dla dzieci

Dla posiadaczy zielonych ogródków i miłośników wycieczek, dla tych odpoczywających na plaży i w środku lasu. Koce dla dzieci przydają się w takich okolicznościach, by spokojnie porysować w cienistym zakątku i mieć gdzie ułożyć lalki do snu. W najcieplejszych miesiącach nawet kilkulatki lubią słodkie drzemki na świeżym powietrzu. Ponieważ pogoda bywa zmienna, a łatwiej usnąć wtulonym choć w cieniutki materiał, koce dla dzieci powinny znajdować się w każdym domu, wózku i plecaku na spacery.

Kocyki dziecięce

Kilkulatkom nie można odmówić fantazji. Kwadratowy lub prostokątny kawałek miłej tkaniny pobudza do niczym nie zmąconej kreatywności. Kocyki dziecięce zobaczymy jako daszki domów, statki, powierzchnię marsa i wiele innych, niesamowitych miejsc. Poza domem, prócz bycie przykryciem i miękką powierzchnią pod łatwo marznące ciałko mogą też pełnić funkcję wychowawczą. Określenie przestrzeni na której ma się bawić dziecko jest bardzo ważne w wielu przypadkach - gdy nie tak daleko może mu grozić niebezpieczeństwo np. ogień lub woda, kiedy żal byłoby nam zabawek, które łatwo mogą się zepsuć w kontakcie z piaskiem lub po prostu szybko się zgubić. Z ulubionego kocyka dzieci na szczęście nie szybko chcą schodzić.

Kocyk niemowlęcy

Najdelikatniejsze i drobniej tkane - po tym poznamy kocyk niemowlęcy. Wbrew pozorom nie są one dużo mniejsze od koców dla starszych dzieci. Wyjaśnienie jest proste. Kupując idealny, wybierany miesiącami kocyk niemowlęciu, które dopiero co przyszło na świat nie chcemy pozbawiać go tego ideału po kilkunastu miesiącach. Kocyk niemowlęcy często służy też mamom do dokładnego zawinięcia dziecka dla ochrony przed wiatrem i zimnym powietrzem. Przydaje się więc zapas centymetrów pod nóżki i boczki. Wybierzmy najlepszą jakość by kocyk niemowlęcy także za kilka lat wyglądał wspaniale.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl