do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Producenci
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Cybex Aton 5 0-13kg fancy pink Cybex Aton 5 0-13kg fancy pink
Producent: Cybex
Cena: 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
Cybex Aton 5 0-13kg manhattan grey Cybex Aton 5 0-13kg manhattan grey
Producent: Cybex
Cena: 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
Cybex Aton 5 0-13kg premium black Cybex Aton 5 0-13kg premium black
Producent: Cybex
Cena: 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
Cybex Aton 5 0-13kg tropical blue Cybex Aton 5 0-13kg tropical blue
Producent: Cybex
Cena: 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
Cybex Aton 5 0-13kg urban black Cybex Aton 5 0-13kg urban black
Producent: Cybex
Cena: 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
Cybex Aton M 0-13kg fancy pink Cybex Aton M 0-13kg fancy pink
Producent: Cybex
Cena: 599,00 zł
szt.
zobacz więcej
Cybex Aton M 0-13kg manhattan grey Cybex Aton M 0-13kg manhattan grey
Producent: Cybex
Cena: 599,00 zł
szt.
zobacz więcej

W tej kategorii dostępne są foteliki dla najmniejszych pasażerów. Odznaczają się specjalnie dopracowaną konstrukcją, nastawioną na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa najdrobniejszym dzieciom. Oferujemy znakomite rozwiązania od takich marek jak Adamex, BabySafe, Be Safe, Cybex, Doona i MAXI- COSI.

Fotelik do 13 kg

Foteliki 0 -13 kg należą do pierwszej kategorii wagowej i przeznaczone są dla niemowląt. Jest to tak zwana grupa 0+ (na rynku można spotkać się także z modelami z grupy 0, dedykowanymi niemowlętom o wadze od 0-10 kg). Modele tej klasy sprawdzają się w pierwszych 15 miesiącach życia pociechy (oczywiście okres ten jest uzależniony od wzrostu oraz wagi).

"Plus" po liczbie zero stanowi rozszerzenie, które zostało wprowadzone przez twórców fotelików w wyniku szeregów restrykcyjnych testów bezpieczeństwa oraz doświadczeń inżynieryjnych. Dowiodły one, że dla maksymalnego poziomu bezpieczeństwa, szczególnie w pierwszych miesiącach życia dzieci powinno się przewozić możliwie jak najdłużej tyłem do kierunku jazdy.

Charakterystyczne wzornictwo fotelików z tej kategorii przywodzi na myśl kołyskę lub nosidełko (z resztą w tym przypadku mamy do czynienia z taką funkcjonalnością). Takie rozwiązanie ma na celu zapewnienie dziecku optymalnej pozycji półleżącej. Optymalnej, ponieważ niemowlę nie potrafi samodzielnie trzymać główki, która jest większa i cięższa w stosunku do reszty ciała, niż ma to miejsce u większych dzieci i dorosłych. Jednocześnie układ kostny, mięśnie i ścięgna nie są wystarczająco ukształtowane. Właściwie wyprofilowany fotelik nie zaburza rozwoju, gwarantując przy tym komfort naszej pociechy w trakcie jazdy.

Ze względu na powyższe jest tylko jeden słuszny sposób montażu, czyli tyłem do kierunku jazdy. Ponieważ znaczna część wypadków na drogach to zderzenia czołowe, przy takim ułożeniu dziecko zostaje wciśnięte w fotelik siłą uderzenia. Właśnie wtedy główka i słaba szyjka są chronione przed szarpnięciem - całe uderzenie absorbują plecy.

Oczywiście oprócz specjalnego wyprofilowania oraz sposobu zamontowania w samochodzie dochodzą różne innowacyjne rozwiązania, systemy, a także starannie wyselekcjonowane materiały. Dlatego przygotowując się do zakupu, warto baczniejszą uwagę zwrócić na te modele, które mogą poszczycić się certyfikatami od cenionych niezależnych instytutów badawczych, takich jak i-Size czy ADAC (który sprawdza zachowanie poszczególnych fotelików w testach zderzeniowych). Dużą rolę odgrywa także stosowanie się podczas produkcji do europejskich norm.

Foteliki z tej części asortymentu często są dostępne w wersji z dedykowanym systemem mocowania isofix. Specjalna baza to rozwiązanie nie tylko wygodne. Specjaliści powszechnie uważają je za najbezpieczniejszą metodę mocowania fotelika do fotela samochodu. Na czym polega to rozwiązanie? Baza składa się z niezwykle wytrzymałych uchwytów oraz dodatkowo wyposażona jest w specjalne wskaźniki sygnalizujące poprawność montażu. Dzięki temu kierowca ma gwarancję, że cały system jest należycie umocowany. Przy tym nie trzeba każdorazowo odpinać i zapinać pasów.

Zapraszam do konsultacji. Nasi specjaliści z chęcią pomogą Państwu w wyborze optymalnego produktu i rozwieją wszelkie wątpliwości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl