Kategorie
Zabawki

Jakie zabawki warto kupić dla noworodka?

Czy warto kupić karuzelę do łóżeczka?

Karuzela do łóżeczka to produkt który stymuluje zmysły malucha. Warto wybrać model posiadający uniwersalne mocowanie. Pozwoli nam to przykręcić ją zarówno do tradycyjnego łóżeczka drewnianego, jak i turystycznego. Karuzele mają różne wielkości, mogą posiadać też najróżniejsze dodatkowe funkcje, np. projektor. Dobrym pomysłem jest wybór modelu, który „rośnie” razem z dzieckiem. Kiedy maluch staje się bardziej aktywny i zaczyna chwytać zabawki, można taki rodzaj karuzeli przerobić na panel dźwiękowy. Szukając karuzelki dla niemowlaka, warto zwrócić uwagę na jej kolorystykę. Dla najmłodszych najlepsze są kolory kontrastowe. Przyciągają wzrok dziecka i stymulują jego rozwój.

Czy warto kupić matę edukacyjną dla dziecka?

Mata edukacyjna jest bardzo przydatna w prawidłowym rozwoju maluszka. Zwykle rodzice rozkładają matę na podłodze, gdyż jest to najbezpieczniejsze miejsce dla malucha. Takie maty edukacyjne mają różne akcesoria, za które maluch będzie chwytać rączkami lub nogami.

Jakie gadżety pomagają uspokoić i uśpić dziecko?

Gdy mamy małe dziecko w domu, które ma problemy z zasypianiem oraz z uspokojeniem emocji, to warto, kupić misia szumisia. Zabawka ta pozwoli na to, by dziecko przy jego muzyce mogło się wyciszyć i usnąć. Miś jest dostępny w różnych modelach i kolorach oraz wielkościach. Co ważne nie ma tutaj większego znaczenia, w jakim wieku jest dziecko. Mogą go używać maluszki półroczne, jak i dziecko dwu czy trzy letnie. Miś szumiś jest także świetnym pomysłem na prezent.

Gdzie można kupić akcesoria potrzebne do rozwoju i usypiania dziecka?

Akcesoria takie jak maty edukacyjne, misie szumisie czy karuzele można kupić w dedykowanym sklepie niemowlęcym. Są to produkty dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Dzięki temu jest bardzo duży wybór takich rzeczy, które będą wspomagały dziecko w prawidłowym rozwoju.