Kategorie
Karmienie

Akcesoria niezbędne przy karmieniu piersią

Opiekowanie się niemowlakiem to piękny, ale i trudny okres. Mleko matki to najbardziej naturalny i prawdopodobnie najlepszy produkt, jaki możemy dostarczyć dziecku. Mimo długiej listy zalet to rozwiązanie ma też swoje minusy, przede wszystkim może być niewygodne i męczące dla karmiącej. Na szczęście żyjemy w czasach, w których istnieją akcesoria do prawie wszystkiego, w tym również takie, które ułatwią Ci karmienie piersią!

Laktator – do czego służy?

Laktator jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą połączyć wychowanie dziecka z pracą lub nauką. To urządzenie pozwala odciągnąć mleko z piersi, dzięki czemu można podać je później. Możesz więc zostawić porcję zdrowego pokarmu do podania, kiedy będziesz na uczelni lub w pracy. Poza tym karmienie butelką jest wygodniejsze niż piersią. Najlepiej zaopatrzyć się w to urządzenie jeszcze przed porodem. Niestety nigdy nie mamy stuprocentowej pewności co do jego przebiegu. Laktator świetnie sprawdza się w opiece nad wcześniakami, które mają problemy ze ssaniem. Picie z butelki będzie dla nich łatwiejsze. Jeśli poród zakończy się cesarskim cięciem, organizm może zareagować z opóźnieniem, co utrudni regularne karmienie. Dzięki laktatorowi matka może odciągnąć pokarm, kiedy będzie to możliwe i zachować go na później. Nigdy nie wiesz, jak i kiedy urodzi się dziecko, a po porodzie będziesz mieć na głowie mnóstwo innych spraw, więc najlepiej zaopatrzyć się we wszelkie akcesoria jeszcze na kilka miesięcy przed terminem.

Poduszka do karmienia – wygoda na pierwszym miejscu!

Utrzymanie małego dziecka w odpowiedniej pozycji przy karmieniu bywa bardzo trudne. Jeśli masz mniejsze lub większe problemy z kręgosłupem, trzymanie niemowlaka może być dla Ciebie szczególnie kłopotliwe i wiązać się z bólem pleców. Ułożenie pociechy w specjalnej poduszce do karmienia ułatwi ci karmienie i pozwoli choć trochę odpocząć. Poduszki najczęściej mają kształt rogala i przypominają zagłówki. Rozwijające się dziecko jest bardzo ciekawe otaczającego go świata i podczas karmienia może się wiercić, podnosić główkę czy próbować usiąść. Poduszka będzie je podpierać, tak żebyś Ty nie musiała się zmieniać ułożenia i skupić się na książce, serialu czy po prostu napić się kawy. Poduszki nie są drogie, a zapewnią Ci komfort i pozwolą nieco odciążyć i tak już wymęczony organizm. Kiedy skończysz już karmić piersią, warto zostawić sobie poduszkę na pamiątkę. Kiedy Twoje dziecko zacznie chodzić do szkoły, pierwszy raz się zakocha, zda maturę, pójdzie na studia, będziesz mogła w każdej chwili sięgnąć po nią i przypomnieć sobie jakie malutkie i bezbronne było te kilka lat temu.

Wkładki laktacyjne – podstawa higieny w okresie karmienia

Matki często mają problem z przeciekającym pokarmem, szczególnie na samym początku karmienia. Wkładki laktacyjne wchłaniają mleko i pozwalają czuć się czysto i komfortowo. Potrafią wchłonąć ponad sto mililitrów, więc jedna wkładka spokojnie wystarczy na cały dzień. Są niewidoczne pod stanikiem i możesz nosić je razem z praktycznie każdym typem ubrania. Ten gadżet także najlepiej będzie kupić jakiś czas przed porodem. Potem możesz najzwyczajniej zapomnieć o takim drobiazgu i przypomnieć sobie o nim, dopiero kiedy poczujesz przeciekające mleko. Nie będziesz mieć wielu chwil dla siebie, więc lepiej żeby tych żadna z nich straciła swojego uroku przez taką głupotę jak przeciekające mleko. Wkładki sprawdzą się szczególnie poza domem.

Czy to wszystko?

Oczywiście, że nie! Rynek jest pełen akcesoriów i gadżetów dla młodych matek. Przedstawiliśmy trzy, naszym zdaniem, najprzydatniejsze produkty. Możesz poszerzyć swój asortyment o maść na brodawki, specjalne staniki i koszule nocne dla karmiących i wiele więcej!

Podsumowanie

Po porodzie będziesz bardzo zmęczona, a opiekowanie się maluszkiem wiąże się niestety z wieloma nieprzespanymi nocami, nerwami i niespodziewanymi dodatkowymi wysiłkami, psychicznymi i fizycznymi. Każda pomoc będzie na wagę złota, więc warto posiadać produkty poprawiające komfort karmienia.